8 Квітня 2021
![У Центрі сучасної урології “ВЛАДЛЕР” провели операцію з використанням двох ендоскопічних стійок](https://vladler.com/wp-content/uploads/2021/04/118764624_118555136636254_6837611324365962838_o.jpg)
Вперше у Хмельницькій області лікар-уролог І категорії Сергій Омелянчук та лікар вищої кваліфікаційної категорії Володимир Войцешин виконали операцію по відновленню прохідності сечоводу після видалення 6,5 сантиметрового, кораловидного конкременту ( каменю ) правої нирки.
Суть цієї складної операції полягала в ендоскопічному трощенні конкременту правої нирки через пункційний канал сучасними методиками, проведення струни провідника по сечоводу до сечового міхура, візуалізулізації та розширення блокованого вічка сечоводу, за рахунок заведення ендовідеоскопічного обладнання в просвіт нирки та сечового міхура, з наступним низведенням струни в порожнину міхура і виведенням назовні через уретру, що дало змогу встановити стент в праву нирку і забезпечити адекватний відтік сечі від нирки, та загоєння.
Хірурги одночасно працювали з використанням двох ендоскопічних відеостійок, що мінімізувало імовірність виникнення ускладнень та суттєво підвищило рівень контролю дій під час операції.